Jak działają wypożyczalnie samochodów?
Wypożyczalnie samochodów funkcjonują w wielu polskich miastach i są chętnie odwiedzane przez osoby wyruszające w krótką lub długą podróż, tak krajową jak zagraniczną. Zasady, które obowiązują w takim miejscu są przejrzyste, a formalności związane z wynajmem ograniczone do minimum. Sprawdź, jak funkcjonują wypożyczalnie pojazdów. Dzięki temu dowiesz się, czy to rozwiązanie także dla Ciebie.
Osoba, chcąca wypożyczyć samochód określa swoje wymagania co do standardu pojazdu i jego wielkości. Nowoczesne floty składają się nie tylko z samochodów osobowych, ale też dostawczych do przewozu palet. Są idealne także na czas przeprowadzek.
Wynajem krótko- i długoterminowy
Samochody z wypożyczalni można wypożyczyć na krótki lub dłuższy czas. Przed skorzystaniem z usługi należy poznać i zaakceptować regulamin::
- najemcą może zostać osoba, która ukończyła 21 lat,
- płatność odbywa się w formie gotówkowej lub bezgotówkowej (kartą, przelewem),
- uiszczana jest kaucja i opłata z góry,
- użytkownik musi przestrzegać zasad korzystania z pojazdu oraz innych wytycznych, które są zawarte w regulaminie.
Cennik udostępniany jest przed zawarciem umowy — okazuje się, że im dłuższy okres najmu, tym bardziej atrakcyjna oferta. Rezerwacji pojazdu można dokonać online, telefonicznie lub osobiście w siedzibie wypożyczalni.
Standard samochodów
Samochody dostawcze i osobowe, które wchodzą w skład floty pojazdów z wypożyczalni, są nowoczesne i bezpieczne. Auta dostawcze spełniają normy emisji spalin, które obowiązują w wielu europejskich miastach. Z kolei pojazdy osobowe są komfortowe, przestronne i zatankowane do pełna. Samochody są gotowe do wyruszenia w drogę — przed podróżą przechodzą skrupulatne badania techniczne i okresowe. Są również zabezpieczone na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń losowych, w tym wypadków drogowych i awarii.
Samochody z wypożyczalni mają opłacone OC, AC, NNW i Assistance. W cenę wynajmu są wliczone koszty napraw i przeglądów. W razie usterek na drodze lub innych problemów, które uniemożliwiają dalsze podróżowanie, koszty napraw i auta zastępczego pokrywane są z OC sprawcy. Rozliczenie przebiega bezgotówkowo, bez dodatkowych ukrytych kosztów.